اخبار > دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، میزبان کارگاه آموزشی بین المللی مانور فضای کریکوتیروئددانشگاه علوم پرشکی زاهدان، میزبان کارگاه آموزشی بین المللی مانور فضای کریکوتیروئد

 

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، میزبان کارگاه آموزشی بین المللی مانور فضای کریکوتیروئد

ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: کارگاه آموزشی بین المللی مانور فضای کریکوتیروئد (Cricothyroid) با حضور اساتید برجسته دنیا به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا دکتر سیدنصیرالدین طباطبایی افزود: مدرس این کارگاه علمی – آموزشی عضو هیات علمی گروه گفتار درمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بود.

وی اظهار کرد: این کارگاه  به دعوت بنیاد بین المللی صوت (Voice Foundation) و با حضور بیش از 100نفر از متخصصین گوش حلق و بینی و گفتار درمانی از کشورهای برزیل و پرتغال و از محل دانشکده علوم توانبخشی این دانشگاه برگزارگردید.

دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی افزود: در این کارگاه علمی دکتر علی دهقان متخصص گفتار درمانی دانشگاه، شیوه ابداعی خود در درمان و کاهش میزان گرفتگی و بهبود صدا در بیماران دچار عدم قدرت تکلّم به دلیل تنش عضلانی (MTD) را که روشی موثر و کارا در این حوزه می باشد تدریس کرد.

دکتر علی دهقان، متخصص گفتار درمانی دانشگاه نیز دراین باره گفت: برای اولین بار این شیوه جدید در درمان و کاهش میزان گرفتگی و بهبود صدا در بیماران MTD به کار رفته و مقاله روش مفهومی آن در نشریه علمی Journal of Voice مجله رسمی ارگان Voice Foundation در سال ۲۰۱۹ به چاپ رسید.

وی افزود: با دعوت بنیاد بین المللی صوت، مراحل درمان بیماران به این شیوه ابداعی در کارگاه بین المللی حوزه درمان اختلالات صدا با ماهیت اختلال صدای ناشی از گرفتگی عضلانی(MTD) تدریس شد. 

وی ادامه داد: موسسه میزبان کارگاه بنیاد صوت آمریکا به آدرس اینترنتیvoicefoundation.org است که یکی از قدیمی ترین و معتبرترین سازمان های غیر انتفاعی در حوزه تحقیقات مرتبط با اختلالات صدا در حوزه پزشکی و توانبخشی در دنیا بوده و مقراصلی آن ایالت پنسیلوانیای آمریکا می باشد.

وی ابرازامیدواری کرد: با برگزاری هر چه بیشتر چنین کارگاه هایی علمی در آینده شاهد تعامل بیشتر بین متخصصین داخل و خارج از کشور و شتابگیری روند رشد علمی باشیم.

شایان ذکر است: کارگاه مزبوربا تدریس آقای دکتر علی دهقان، دکتری تخصصی گفتار درمانی  به مدت 4 ساعت به زبان انگلیسی در محل دانشکده توانبخشی  دنشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار گردید.

لینک کارگاه CVM جهت بهره برداری علاقمندان:

دانلود فایل

روابط عمومی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

صفرزهی

                                                                                                                                                             

 


 

پنج شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٩١٦:٠١News٣٠٢٤٧


خروج

اخبار

اخبار خوش رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) درباره تولید واکسن ایرانی کرونا/ "در این بخش خودکفا خواهیم شد"
نگران ابتلای جوانان به کرونا هستیم/ تلاش می‌کنیم در بهمن ماه واکسیناسیون آغاز شود
چهارمین کنگره مجازی بین المللی التهاب سیستم عصبی
تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
تست روانشناسی: ذهن شما چگونه کار می‌کند؟
از رسوایی‌های دارویی شرکت فایزر بیشتر بدانید
تاکید بر رصد کرونا انگلیسی و تقویت نظام مراقبت بیماری ها
توصیه‌های کلیدی برای درمان درد‌های عصبی
واکسن فایزر به ایران وارد نخواهد شد
دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، میزبان کارگاه آموزشی بین المللی مانور فضای کریکوتیروئد
هشدار؛ ماسک خیس استفاده نکنید
توانبخشی یا بازتوانی
نشست مشترک ریاست محترم دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با ریاست محترم سازمان استثنایی آموزش و پرورش استان
مراسم تقدیر و تشکر از مدافعان سلامت حوزه فیزیوتراپی
رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مطب ها و مراکز درمانی
مراسم تقدیر و تشکر از مدافعان سلامت حوزه فیزیوتراپی
روز ملی فیزیوتراپی مبارک
من حتما ماسک میزنم...
استفاده از ماسک

محتوای مرتبط