اخبار > رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مطب ها و مراکز درمانی 

 

رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مطب ها و مراکز درمانی الزامیست.


رییس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی در مطب ها و مراکز درمانی تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی -قمر شهریاری رییس گروه بهداشت محیط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه افزایش موارد بیماری کرونا، نظارت های بازرسان بهداشت محیط در راستای پیشگیری از بیماری کرونا و در جهت سالم سازی محیط، بر مطب ها و مراکز درمانی استمرار دارد.
به گفته شهریاری باتوجه به ضرورت تداوم ارائه خدمات درمانی و تشخیصی در مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی در زمان شیوع بیماری کرونا و پیشگیری از انتشار الودگی در این مراکز اجرای دقیق و اصولی دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی مورد تاکید است.
رییس گروه بهداشت محیط گفت: در راستای پیشگیری از بیماری کرونا بازرسان بهداشت محیط از 112 مرکز ارائه دهنده خدمات درمانی و مطب بازدید نموده و آموزشهای لازم از قبیل رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، اجرای نوبت دهی تلفنی یا اینترنتی، استفاده از دستگاههای کارتخوان به جای دریافت پول نقد و رعایت حفاظت فردی را ارائه نمودند.
وی ادامه داد: در این بازرسی ها برای 51 مرکز درمانی و مطب اخطاریه بهداشتی صادر شده و 3 مرکز به کمیسیون ماده 11 بهداشت و درمان معرفی گردیدند.
وی از پزشکان و مراجعان به مؤسسات درمانی و مطب‌ها خواست در صورت نیاز به حضور و مراجعه حضوری نسبت به رعایت حفاظت فردی، بهداشت محیط، ضدعفونی، گندزدایی و تهویه که شامل مواجهه چهره به چهره با کمترین زمان و بیشترین فاصله ایمن، الزام به استفاده از لوازم حفاظت فردی برای پزشک، پرستار، منشی و نیروی خدمات، استفاده پزشک و کارکنان مطب از لباس تمیز و غیر استریل آستین بلند، استفاده از دستکش و تعویض آن بعد از هر معاینه توسط پزشک و کارکنان، استفاده و تعویض ملحفه یک بار مصرف برای هر بیماراقدام کنند.
گفتنی است: سامانه تلفنی 190 به صورت شبانه روزی آماده دریافت و پاسخگویی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شما هموطنان عزیز می باشد.

                              روابط عمومی وامور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان
علی احمد

 

 

منبع خبر

 

 

                                                                                                                                                             

 


 

شنبه ٤ مرداد ١٣٩٩٠٨:٠٦News, Notifications, Events٢٨١٢٦


خروج